ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4173365
*
nr 417 3365
Spegel
Rokokostil, höjd: 80
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 21:03:20
1
300 kr
9/6 21:04:02
1
500 kr
11/6 20:56:36
2
500 kr
11/6 20:57:07
2
700 kr
12/6 00:03:55
1
600 kr
12/6 00:04:09
1
700 kr
12/6 00:04:26
1
750 kr
12/6 06:14:36
2
Vinnande bud
12/6 09:38:37
1
850 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 417 3365
Spegel
Rokokostil, höjd: 80
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/6 21:03:20 | 1 | 300 kr |
9/6 21:04:02 | 1 | 500 kr |
11/6 20:56:36 | 2 | 500 kr |
11/6 20:57:07 | 2 | 700 kr |
12/6 00:03:55 | 1 | 600 kr |
12/6 00:04:09 | 1 | 700 kr |
12/6 00:04:26 | 1 | 750 kr |
12/6 06:14:36 | 2 | Vinnande bud |
12/6 09:38:37 | 1 | 850 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58